• مبانی ماشینکاری به روش تراشکاری

کتاب مبانی ماشینکاری به روش تراشکاری-

مولفان:دکتر شهریار علی کرمی و دکتر بهزادپسوده-

تعداد صفحات:152-

توضیحات:

در این کتاب سعی شده با زبانی ساده و گویا به توضیح مباحث ماشینکاری به روش تراشکاری پرداخته شود.

در فصل اول با معرفی انواع مختلف دستگاه‌های تراش در صنعت ساخت و تولید و کاربرد آن‌ها با توجه به حجم و تیراژ و توجیه اقتصادی فرآیند پرداخت شود

در فصل دوم بخش‌های مختلف ماشین تراش دستی مرغک‌دار اونیورسال مدل سری TN50BR ساخت شرکت ماشین‌سازی تبریز و نحوه تنظیمات و کارکرد آن‌ها و همچنین طرز بستن قطعه‌کار شرح داده شده است.

در فصل سوم درباره انواع فرآیندهای تراشکاری اعم از پیشانی‌تراشی، روتراشی، داخل‌تراشی، مخروط‌تراشی، پیچ‌تراشی، برقو زنی و غیره توضیح داده شده است.

و آمادگی لازم جهت حضور در کارگاه تراشکاری و یادگیری عملی فرآیندها ایجاد می‌گردد.

در فصل چهارم دارای روابط و فرمول‌های مربوط به پارامترهای تراشکاری مانند سرعت برشی، محاسبه و تعیین تعداد دور، سرعت پیشروی، عمق برش، صافی سطح و … بوده و با در نظر گرفتن این پارامترها سبب بهینه‌سازی فرآیند می‌شود.

در فصل پنجم با انواع مختلف ابزارهای تراشکاری از لحاظ جنس و هندسه و زوایا آشنا شده و سپس درباره هلدرهای مختلف تراشکاری و همچنین انواع سیالات خنک‌کاری توضیحاتی ارائه شده است.

فصل ششم که فصل آخر می‌باشد درباره دستگاه‌های CNC و بخش‌های مختلف آن، درجات آزادی، شیوه ارتباط دستگاهCNC  با رایانه، انواع ابزارها و هلدرها، نامگذاری اینسرت، انواع بستر ماشین‌های تراش CNC و غیره بحث شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

مبانی ماشینکاری به روش تراشکاری

  • ناشر: دیباگران
  • گروه: مهندسی مکانیک و مهندسی صنایع
  • موجودی: در انبار
  • 670,000ریال
  • 603,000ریال


برچسب ها: مبانی ماشینکاری به روش تراشکاری, آموزش گام به گام مبانی ماشین کاری به روش تراشکاری, آموزش تراشکاری, CNC, دکتر شهریار علی کرمی و دکتر بهزادپسوده,