• شناخت و کاربرد عملی سیستم مختصات در GIS

نویسنده: ملیتا کندی. ترجمه و تالیف: دکتر عباس علیمحمدی (دکترای سنجش از دور محیطی از دانشگاه ملی استرالیا) ، وحید احمدی (دانشجوی دکترای  جی .آی . اس و سنجش از دور دانشگاه شهید بهشتی).

توضیحات:

نقشه و روش­ های تولید و استفاده از آن در فعالیت ­های مختلف بشر از دیرباز مورد توجه بوده است. تعیین موقعیت و جانمایی درست عوارض و نمایش صحیح ارتباط مکانی آنها بر روی نقشه ­های مورد استفاده، اهمیت زیادی دارد. نمایش نقشه­ ای عوارض زمینی از طریق تبدیل سطوح سه بعدی زمین به سطوح دو بعدی نقشه انجام می­شود. فرایندی که به عنوان نقشه­ سازی و تصویرسازی شناخته می­شود و خطا جزئی اجتناب ناپذیر از آن محسوب می­شود. با توجه به تنوع سیستم­ های تصویر و مختصات و همچنین تفاوت­ های موجود در خطاهای حاصل از استفاده آنها در مناطق مختلف جغرافیائی و کاربردهای گوناگون، آگاهی از نقاط ضعف و قوت و ویژگی های این سیستم­ ها در کاربردها و مناطق مختلف جغرافیائی از ضرورت ­های کار با نقشه و داده­ های مکانی در محیط GIS است. در این کتاب انواع روش­ های تصویر­سازی زمین و تولید نقشه و مزایا و معایب هر یک در مناطق مختلف جغرافیائی توضیح داده شده و هدف اصلی آن کمک به خوانندگان محترم برای کسب اطلاعات کاربردی لازم برای شناخت و انتخاب سیستم ­های تصویر و مختصات مناسب در مسائل و کاربردهای مختلف، بخصوص کار با نقشه­ های مختلف در محیط GIS می­باشد. 

نویسندهملیتا کندی
ترجمه و تالیفدکتر عباس علیمحمدی (دکترای سنجش از دور محیطی از دانشگاه ملی استرالیا) ، وحید احمدی (دانشجوی دکترای  جی .آی . اس و سنجش از دور دانشگاه شهید بهشتی)
تعداد صفحات236
شابک9786222183639

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

شناخت و کاربرد عملی سیستم مختصات در GIS

  • ناشر: دیباگران
  • گروه: نقشه برداری و GIS
  • موجودی: در انبار
  • 600,000ریال
  • 480,000ریال


برچسب ها: شناخت و کاربرد عملی سیستم مختصات در GIS, جی اِ اس, زمین شناسی و نقشه برداری با GIS,